Valorant ping, bilgisayarınızın Riot Games sunucularına veri gönderip alma hızıdır. Bu süre ne kadar düşükse, oyun deneyiminiz o kadar akıcı olur.

Ülkemizde ve dünyada en çok oynanan oyunlardan birisi Valorant olmaktadır. Riot Games tarafından üretilen FPS oyun türündeki bu oyunu oynayan birçok kullanıcı yüksek ping sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktadır. Çok yaygın olan ping sorunu oynayan kişilerin canını sıkmaktadır. Bilgisayardan alınan verinin sunucuya iletilmesi için geçen süreye ping adı verilmektedir. Ping süresi ne kadar uzun olursa oyundaki hareketlerde uzun ve gecikmeli olmaktadır.

Ping süresi uzadıkça oyuncu oyundan keyif alamaz ve bu durum uzadıkça eğlenceniz işkenceye dönüşebilir. Valorant Ping sorununu çözmek için yapmanız gereken adımları sizler için ele aldık. Hadi gelin bakalım.

Valorant Ping Düşürme Programı

Valorant Anlık Ping Sorunu

Valorant ping düşürme programı, Valorant oyununu oynarken birçok oyuncu ping sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Valorant oyununda ilk olarak sorunun kaynağını bulmanız gerekmektedir. Valorant oyununda ping sorunun yaşanmasına birçok etmen etkili olabilir. Sunucuların yoğunluğundan, ağ bağlantısından ve bilgisayarınızdaki uygulamalardan kaynaklı olabilir. Sunucuların yoğunluğundan kaynaklı ping sorunu oluşuyorsa bu durum için yapılacak pek bir çözüm yoktur. Ağ bağlantınız ve bilgisayarınızla ilgili bir sorundan kaynaklı ise yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

  • İlk olarak modeminizi bilgisayarınıza Ethernet kablosu ile bağlamak ping sorununuzu ortadan kaldıracaktır. Modemin gücünden faydalanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Arka planda çalışan ve internet kullanan tüm uygulamaları kapatın. Böylece ortada olan ping sorununuz çözülecektir.
  • VPN uygulamalarınızı kapatanın ve görev yöneticisini kullanarak Valorant oyununa öncelik tanıyın.
  • Otomatik güncellemelerinizin hepsini kapatmanız gerekir. Otomatik güncellemeleri ya da buna sebep olan yazılımları kapatmanız gerekmektedir.
  • Zararlı yazılımlardan korunmak için bazı hizmetlerden yararlanın ve bilgisayarınızda kötü yazılımların olmadığından emin olun.

Daha fazla Valorant içeriği;


Valorant Güncelleme Sonrası Ping

Valorant Güncelleme Sonrası Ping

Valorant güncelleme sonrası ping, Valorant oyununda en sık karşılaşılan ve oyuncuların şikayet ettiği durumlardan birisidir. Valorant oyuncularının birçoğu yüksek pingi nasıl düşürebileceğini araştırmaktadır. Birçok oyuncu tüm yolları denemesine rağmen sorunu çözüme kavuşturamamıştır. Bazı kullanıcılar güncelleme yaptıktan sonra yüksek bir ping ile karşı karşıya kaldıklarını dile getirmişlerdir. Bu durum karşısında yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

  • İlk olarak DNS ayarlarınızı kontrol ediniz ve DNS değişimi size yardımcı olacaktır. DNS önbelleğini temizlemek de ping sorununuzu çözecektir.
  • Oyun içerisinde yer alan genel ayarlar seçeneğine ardından ağ ara belleğine tıklayınız. Ağ ara belleğini asgariye çekmeniz de fayda vardır.
  • Bu çözüm yolları hala bir çözüme kavuşturmadıysa Riot Games den bilet alın ve ayarlarınız otomatik olarak yapılacaktır.

Ping Düşürme Kodu Valorant

Valorant Güncelleme Sonrası Ping

Ping düşürme kodu Valorant, Valorant oyununda karşılaşılan sorunlar arasında yer alan ping sorunu için birçok oyuncu çözüm yollarını aramaktadır. Ping sorunu için yapabileceğiniz çözümler genel olmaktadır. Ağ bağlantınızı kontrol etmeniz, arka planda çalışan uygulamaları kapatmanız ve zararlı yazılımlar varsa ortadan kaldırmanız gerekir. Bu çözümler sizler için yeterli değilse ve sorununuz devam ediyorsa yüksek ihtimalle sunucuların yoğun olmasından kaynaklıdır. Bu durum için yapabileceğiniz herhangi bir çözüm yolu yoktur. 

  • İnternet sorunları yaşamanız oyunun probleminden kaynaklı olabilir. Bu yüzden Riot’a durum bildirmesi yapabilirsiniz. Destek ekibi ile iletişime geçerek sorununuzun çözüme kavuşturulmasını isteyebilirsiniz. Böylece  hem ping sorununuz çözülür hem de oyuna destek olursunuz.