Work And Travel Fiyatları 2024 (Kimler Yapabilir)

Work and Travel fiyatları 2024, üniversite öğrencilerine eğitim hayatında, Amerika’da çalışma ve seyahat imkanı sağlamaktadır.

Bu çalışma ve seyahat, Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi izni ile yapabilmektedirler. Buna kültürel değişim programı da diyebiliriz. Work and Travel, yaz tatilinde öğrenciye kendi emeğinin karşılığını alma imkânı, yurtdışını keşfetme ve tanıma imkânı, farklı kültürleri tanıyarak para kazanma imkânı sunmaktadır.

 • 1961’den bu yana Amerika Birleşik Devletleri tarafından J-1 Vizesi ile düzenlemektedir.

Work and Travel fiyatlarına gelecek olursak, fiyatların her yıl daha fazla arttığı görülmektedir. Bu fiyatlama hizmet veren şirketten şirkete değişmektedir. Öğrencinin kayıt tarihi ve dil seviyesine göre de ücretler değişiklik göstermektedir.

 • Work and Travel programının toplam maliyetini yaklaşık olarak 4.495-5.595 Dolar arasında değişiklik göstermektedir.
Program Ücreti 2.700 $ – 3.200 $
Vize Ücreti (Vize randevusu oluşturulurken genelde Ocak Şubat ayları arasında ödenir.)160 $
Sevis Ücreti (Ocak Şubat ayları arasında ödenir.)35 $
Uçak Bileti Ücreti (gidiş-dönüş, Mart Mayıs ayları arasında ödenir.)600 $ – 1.000 $
Cep Harçlığı (Amerika’ya seyahat ederken öğrenci yanında götürür, Haziran- Mayıs ayları arasında olur.)1.000 $ – 1.200 $
Toplam Harcama 4.495 $ – 5.595 $

Work And Travel Fiyat 2024

Work and travel fiyat 2024 yılında hizmet veren şirketten şirkete değişiklik göstermektedir. Şirketlerin anlaşmalı sponsorlarının farklı olması, verilen hizmetlerde ki farklar, kayıt zamanı ve kontenjan durumları fiyata değişiklik yaratan örnekler olarak verilebilir. Burada şirketlerin erken kayıt indirim avantajlarından faydalanabilirsiniz. 

Work And Travel’da Ne Kadar Para Kazanılır?

Work and travel’da ne kadar para kazanılır? Work and Travel öğrencilere yurtdışına giderek çalışma imkânı sağlar. Burada öğrenciler çalışırken farklı kültürleri tanımakta ve ayrıca yabancı dilini de geliştirebilmektedirler.

Gelin şimdi Work and Travel’da ne kadar para kazanmak mümkün inceleyelim. Work and Travel’da öğrenciler haftada yaklaşık ortalama 32-40 saat arasında çalışırlar. Burada öğrencinin performansına ve sezonun duruma göre çalışma saati 80 saate kadar çıkabilmektedir. Saatlik 7 $ ile 10 $ arası ücret alınabilir. 40 saat üzerinde çalışıldığında fazla mesai uygulanmaktadır.

Çalışılan fazladan mesai saati için 1,5 kat daha fazla ücret alınmaktadır. Boş vakit olduğu durumda, ikinci bir işe daha girebilirsiniz ve geliriniz böylece daha da fazla olacaktır. Work and Travel’da kazanılan para tamamen kişiden kişiye değişmekte olup, performansınıza bağlı olarak artış göstermektedir.

 • 3 aylık süre boyunca bir işte çalışan öğrencinin kazandığı ücreti ortalama verecek olursak: 3000 $ ile 10.000 $ arasında para kazanmak mümkündür.

Daha fazla ilgili içerik;


Work And Travel Yaş Sınırı 2024

Work and travel fiyatları

Work and travel yaş sınırı 2024 yılında çok tercih edilen bir programdır. Hem İngilizcenizi geliştirebileceğiniz hem de kültürel olarak farklı bir hayata giriş yapacaksınız. Çoğu öğrencinin istediği bu programa geçiş yapmanız için bazı şartlar bulunmaktadır. Peki bu programa katılmak için yaş sınırı nedir? Merak edilen bu sorunun cevabını sizler için araştırdık. Gelin hep birlikte bakalım.

 • Work and Travel’ a katılmak için tabii ki en önemli şart öğrenci olmaktır. Burada programa katılacak kişi 18-28 yaş aralığında olmalıdır.

Work And Travel Kaç Ay

Work and travel Kaç ay, Work and Travel programına katılmayı düşünüyorsunuz. Peki bu program kaç ay sürmektedir? Belirlenen tarihler nelerdir? İşte bu soruların cevaplarını açıklayacağız.

Work and Travel öğrencilerin yaz tatili süresince gerçekleşir. Genelde öğrenciler haziran ayında gitmektedirler ve 3 aylık süre boyunca kendilerini çalışmayı adayıp, bu çalışma süresini de tamamladıktan sonra Travel kısmını 15 ila 30 gün arasında gerçekleştirip ülkelerine dönmektedirler.

Work and Travel 2024 Başvuru Tarihleri

Work and Travel 2024 başvuru tarihleri ve Türkiye’de ki öğrenciler için yasal çalışma hakkı 15 Mayıs da başlayıp 1 Ekim tarihine kadar devam etmektedir. Programın 15 Mayıs da başladığını düşünürsek bir öğrenci en fazla 4 ay çalışabilmektedir. Programa hangi tarihte başlanırsa başlansın 1 Kasım itibariyle çalışma izni biter ve çalışma imkânınız olamaz. Türk öğrencilerin en geç 1 Kasım da Türkiye’ye dönmeleri gerekmektedir.

Work And Travel Nasıl Yapılır

Work and travel nasıl yapılır, Work and Travel’da Türkiye’nin de içinde bulunduğu dünyanın pek çok yerinden öğrenciler çalışma ve yeni bir kültürü tanıma fırsatı yakalıyorlar. Work and Travel yapmak için 4 yıllık bir üniversitede öğrenci olmak gerekmektedir. Ve yurtdışına gidileceği için İngilizceyi orta seviyede bilmeniz gerekmektedir. Bunlara sahip olduğumuz sürece Work and Travel için harekete geçebilirsiniz.

 • İlk olarak yapmanız gereken doğru bir şirket seçmenizdir. Work and Travel için hizmet veren çok çeşitli şirket bulunmaktadır. Burada olumsuz bir sonuç almamanız için doğru bir seçim yapmalısınız. Uzmanlaşmış ve referansı iyi olan acente seçmelisiniz.
 • Seçiminizi yaptıktan sonra gerekliliklere sahip olup olmadığınızı anlamak için değerlendirmeye tabi tutulursunuz. Değerlendirme sonucunda başarılı olursanız Work and Travel için hazırsınız demektir.
 • Gerekli işlemler de yapıldıktan sonra artık 3 ay süresince Amerika da bir alanda çalışan ve oranın kültürüne dahil olan, yaşayıp, dilinizi geliştiren bir öğrenci olabilirsiniz. Tabii ki değerlendirme yapılırken en önemli gereklilik İngilizcedir.

Work And Travel Şartları

Work and travel şartları, Work and Travel programına dahil olmayı düşünüyorsunuz. Ama bu program için gerekli şartlar nedir bilmiyor musunuz? Bu şartları sizin için araştırdık. Artık bu şartları öğrendikten sonra siz de Work and Travel programına dahil olabilirsiniz.

Work and Travel programına katılmak için Amerika Birleşik Devletleri tarafından belirlenmiş belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara ek olarak sponsorlar ve acenteler tarafından belirlenmiş şartlarda olabilmektedir. Burada şart olarak genellikle yaş ve üniversitede ki not ortalamasına dikkat etmektedirler. Temel başvuru şartları şu şekildedir;

 • 4 yıllık üniversitede okuyan öğrenciler ve hazırlık sınıfında okuyan öğrenciler programa katılabilir.
 • Yüksek lisans öğrencileri en az bir dönemi tamamladıktan sonra katılabilir ve aynı şekilde doktora öğrencileri de bir dönemi tamamladıktan sonra katılabilir.
 • Ön lisans öğrencisi iseniz 4 yıllık bölüme tamamlanabilir bir bölümde okuyorsanız başvuru yapabilirsiniz.
 • Öğrencilerin genel akademik ortalamalarının 4’lük sistem üzerinden en az 2 olması gerekmektedir.
 • İngilizce seviyenizin en az orta seviyede olması gerekmektedir.
 • Öğrencilerin yaşlarının 18-28 yaş arasında olması gerekmektedir.
 • Okulunu ikinci dönem sonunda bitirecek öğrenciler katılabilir. Birinci dönem sonunda okulu bitiren öğrenciler katılamaz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥