Yaptıklarından pişman olması için dua okumak fayda sağlar mı, hangi dua okunur diye yoğun olarak merak ediliyor. Eğer haksızlığa uğradıysanız ve karşınızdaki kişinin bundan ötürü pişman olmasını istiyorsanız şu duayı okuyabilirsiniz;

Bismillahirrahmanirrahim

  • Allahumme ya mevdiü küllü şekva hifyetin veya kaşifü küllü beliyyetin ya münci Musa ve Muhammed ve İbrahim-ül Halil salavatü-llahi ve selamühü aleyhim ecmain. üduke ya elhi deamin mineşşitdete gafeti daüfet kuvvetehü ve kallet hiletühü duael garikul melhuf ellezi la yecidü li keşfi ma bihi illa ente ya errahmerahimin . Ekşif anna nezile bina min aduvvina ve adüvvike eşşeytan-irrecim. Ya Rabbel Alemin inneke ala küllü şey’in kadir,ve egusai ,Ya Allah,Ya Allah, Allahümme ya Badiü la bidayete leke,ya daimü la nifade leke,Ya Hay,Ya Mühyil mevta ya kaimen ala küllü nefsin bima kesebet,ilahi ente Allah-ül azizül Cebbar. La ilahe İlla Ente ilahen vahiden. Es’elüke bil kelimatil tamat el emnü vel afvü vel afiyete vel müafat el daimetü fiddini veddünya vel ahireti vel ehel,vel cesed vel mal , vel veled, vel müslimine ecmain. Ya Rabbel Alemin,inneke ala küllü şey’in kadir. Verhamni birahmetike ya erhamürrahimin. Vekşif anni ma nezile bi min dıykün ve küllema eredtü. ve hallisni halasan cemilen ya Rabbül Alemin.

Bu dua kişiyi pişman etmenize yardımcı olur. Abdest alıp temiz niyetle okumanız tavsiye edilir.

Haksızlık Karşısında Hangi Dua Okunmalı?

Haksızlık karşısında hangi dua okunmalı diye merak ediliyor. Eğer haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız şu duadan destek alabilirsiniz;

Okunuşu:

  • Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn(zâlimîne).

Yukarıda yer verdiğimiz duayı tamamen abdestli ve niyet ederek okumanız halinde daha doğru ve hızlı sonuç alacağınız ifade ediliyor.

Eşimle Aramı Nasıl Düzeltirim Dua?

Yaptıklarından Pişman Olması İçin Dua

Eşimle aramı nasıl düzeltirim dua ile düzeltebilir miyim diyorsanız evet olarak yanıt verebiliriz. İslam dininde her derdin devası olan dualar mevcuttur. Haklı ve temiz niyetle edilen duaların doğru zamanda kabul olacağı bilinir. Eşinizle aranızdaki soğukluğu gidermek üzere okuyabileceğiniz etkili dua şöyledir;

Okunuşu:

  • Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Bu duayı abdestle ve ter temiz bir niyetle eşinizin adını anarak okumanız kalplerinizin birbirinize ısınmasını sağlayabilir.

Haksızlık Karşısında Hangi Esma?

Haksızlık karşısında hangi esma okunur, kaç kez okunur sorusuna din alimleri tarafından verilen yöntemlerle cevap vermek gerekir. Ya Guddüs esması haksızlık karşısında okunan esmadır. Bu esmayı niyet ederek, dua ve isim ile okumanız fayda sağlar. Aynı zamanda abdestle okumanızın da daha iyi etki etmesini sağladığı söyleniyor.

Darda Olan İçin Hangi Dua Okunur?

Darda olan için hangi dua okunur, borç duası nedir diye merak edenler için hemen detaylarını aktaralım. Eğer dardaysanız, yoğun borcunuz varsa şu duayı okumayı deneyebilirsiniz;

  • La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.

Bu duayı sık sık niyet edip abdest alarak okumanız halinde sıkıntılı haliniz geçecektir. Pek çok din alimi sıkıntılı bireyler için bu duanın okunmasını tavsiye ediyor.

Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua

Haksızlık yapanın pişman olması için dua okuyabilirsiniz. Temiz ve niyet ederek, abdest alarak şu duayı okumanız haksızlık yapanı pişman etmede etkili olacaktır;

  • “Allahumme ya mevdiü küllü şekva hifyetin veya kaşifü küllü beliyyetin ya münci Musa ve Muhammed ve İbrahim-ül Halil salavatü-llahi ve selamühü aleyhim ecmain. üduke ya elhi deamin mineşşitdete gafeti daüfet kuvvetehü ve kallet hiletühü duael garikul melhuf ellezi la yecidü li keşfi ma bihi illa ente ya errahmerahimin . Ekşif anna nezile bina min aduvvina ve adüvvike eşşeytan-irrecim.

Bu duayı her gün tekrar ederek isimle niyet etmeyi de unutmamanız gerekir.

Birine Vicdan Azabı Çektirmek İçin Dua

Birine vicdan azabı çektirmek için dua edebilirsiniz. Eğer haklıysanız bu duanız büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Duanın okunuşu ise kısaca şöyledir;

  • La ilahe İlla Ente ilahen vahiden. Es’elüke bil kelimatil tamat el emnü vel afvü vel afiyete vel müafat el daimetü fiddini veddünya vel ahireti vel ehel,vel cesed vel mal , vel veled, vel müslimine ecmain. Ya Rabbel Alemin,inneke ala küllü şey’in kadir. Verhamni birahmetike ya erhamürrahimin.

Bu duayı da yine abdestli, besmele çekere ve doğru niyetle okumanızda yarar olacaktır.

Pişman Ettirip Özür Dilettiren Dua

Pişman ettirip özür dilettiren dua ile eşinizi veya sevgilinizi haklıysanız pişman ettirebilirsiniz. Bu duanın okunuşu ise kısaca şöyledir;

  • İnne rabbeke yebsutur rızka li men yeşâu ve yakdiru, innehu kâne bi ibâdihî habîran basîrâ. Ve lâ taktulû evlâdekum haşyete imlâkın, nahnu nerzukuhum ve iyyâkum, inne katlehum kâne hıt’en kebîrâ

Siz de karşınızdaki insanı pişman etmek ve haksızlığa uğramamak adına yukarıda yer verdiğimiz duayı temiz niyetle her zaman okuyabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Haksızlığa uğrayan kişi nasıl dua etmeli?

Okunuşu: Allahümme inni eûzü bike min şerri mâ amiltü ve min şerri mâ lem amil.
Anlamı: Allah’ım, yaptığım ve yapmadığım kötülüklerin şerrinden sana sığınırım.

Barışma duası nasıl yapılır?

اللهم ألف بين قلوبنا وأصلح ذات بيننا واهدنا سبل السلام وجنبنا الفواحش ما ظهر منها وما بطن.
Allah’ım, kalplerimizi birleştir, aramızı düzelt, bizi selamet yollarına ilet ve bizi açıktan ve gizliden çirkinliklerden koru.

Sabırlı olmak için hangi zikir?

La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.
Ya sabır.
Ya latif.

Darda olan için hangi dua okunur?

Darda olan kişi, Allah’tan yardım ve kurtuluş dileyerek dua edebilir. Bu dua için, aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz:
اللَّهُمَّ رَحْمَتَكَ أَرْجُو فَلَا تَكِلْنِي إِلَى نَفْسِي طَرْفَة