Ziraat KMH Bloke Kaldırma – KMH Blokesi Nasıl Kaldırılır

Ziraat KMH bloke kaldırma ve Ziraat Mobil KMH limit arttırma işlemini sizlerle paylaşıyoruz. Ziraat Bankası KMH limitimi kullanamıyorum sorun çözümünü inceleyelim.

Ziraat KMH bloke kaldırma, Ziraat Bankası ülkemizin en çok tercih edilen devlet bankasından biridir. Ziraat Bankasında yediden yetmişe herkesin hesabı vardır. Ziraat Bankasının birçok özelliği, kampanyası ve fırsatları bulunmaktadır. Ziraat Bankasında öne çıkan fırsatlardan birisi Kredili Mevduat Hesabıdır. Kredili Mevduat Hesabı sayesinde hesabınızda para olmasa bile sizlere yardımcı olmaktadır.

Hesabınızda para yoksa bile faturalarınızı ödeyebilir, alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ziraat Bankası sunduğu bu fırsattan yararlanma şansınız vardır. Bazı kullanıcıların ise Kredili Mevduat Hesabı blokeli konumdadır. Kredili Mevduat Hesabındaki blokeyi nasıl kaldıracağınızı sizler için ele aldık.

Kmh Blokesi Nasıl Kaldırılır

Kmh blokesi nasıl kaldırılır, hayatımızda zor durumda kaldığımız illaki bazı anlar vardır. Zor durumda kaldığını zaman bankalara giderek kısa sürede durumdan kurtulmaya çalışırsınız. Bankalarda Kredili Mevduat Hesabı yani KMH dediğimiz sistem vardır.

KMH ile hesabınızda para olmadan alışveriş yapma seçeneğiniz vardır. Kredili Mevduat Hesabınızdaki borcun ödenmemesi durumunda banka hesaba bloke koymaktadır. Eğer düzenli bir şekilde ödemenizi gerçekleştiriyorsanız Kredili Mevduat Hesabında yapılan şüpheli bir işlem görüldüyse bloke bu yüzden de koyulmaktadır.

  • Kredili Mevduat Hesabınızda oluşan blokeyi bankanın çağrı merkezinden ya da şubelerine giderek talebinizi bildirmeniz gerekir. Eğer kalan borçtan dolayı oluştuysa o borcun tamamını ödemeniz halinde bloke ortadan kaldırılır. Şüpheli bir durumdan bloke konulduysa itiraz ederek blokeyi ortadan kaldırabilirsiniz.

KMH Limitini Kullanamıyorum

KMH limitini kullanamıyorum, kredili mevduat hesabınızda belirli bir limit vardır. Limit olarak belirlenen miktar kartınızda tanımlı olduğu için bu limiti EFT, Havale veya otomatik talimatlardaki faturanız için kullanabilirsiniz. Kredili Mevduat Hesabınızdaki ödemeler otomatik olarak gerçekleşmektedir. Limit olarak belirlenen miktar hesabınızda bulunmuyorsa Kredili Mevduat Hesabınızı kullanamazsınız.

Ancak banka tarafından belirtilen limit hesabınızda tanımlı ise kullanabilirsiniz. Limit hesabınızda tanımlı ve hala bir işlem gerçekleştiremiyorsanız hesabınıza bloke konmuş olabilir. Bankanızın çağrı merkezleriyle ya da şubeleriyle görüşerek blokenizi kaldırabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Ziraat Bankası KMH Limitimi kullanamıyorum

Ziraat bankası kmh limitimi kullanamıyorum

Ziraat Bankası KMH limitimi kullanamıyorum, Ziraat bankası ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Ziraat Bankasından zor durumda kaldığınız zaman hemen Kredili Mevduat Hesabı açtırabilirsiniz. Kredili Mevduat Hesabınızı şubelerden, mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden açtırabilirsiniz. Kredili Mevduat Hesabınızda belirli bir limit bulunmaktadır. Bu limitin üstende işlem yapamazsınız. Limit tutarını da genellikle banka belirlemektedir.

  • Ziraat Bankasında bulunan Kredili Mevduat Hesabınızı kullanamıyorsanız hesabınıza bloke konulmuş olabilir. Ödemelerinizi geciktirdiyseniz veya şüpheli bir işlem gerçekleştiyse banka hesabınıza bloke koyar. Limit olmasına rağmen işlem yapamazsınız.

Kmh Neden Bloke Olur

Kredili Mevduat Hesabını birçok kişinin kurtarıcısıdır. KMH, hesabınızda para yokken bile nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir hesap türüdür. Kredili Mevduat Hesabınızda yaptığınız alışveriş sonrasında hesabınızdan otomatik olarak bu miktar çekilir. Aylık 650 TL Kredili Mevduat Hesabınızın limitini kullandığınızı varsayarak bu ücret diğer ay otomatik hesabınızdan kesilmektedir. Eğer hesabınızda para yok ve bu borç ödenmemişse kartınız bloke olur. Kredili Mevduat Hesabınızdaki blokenin sebepleri şu şekildedir;

  • Eski dönemlere ait borcunuz varsa hesabınız bloke olur.
  • Şüpheli bir işlem gerçekleştirdiyseniz hesabınızla ilgili bu yüzden de bloke konulmaktadır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥