Sanal portal devlet yardımı başvurusu nerden ve nasıl yapılır sorularının yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. Devlet tarafından sağlanan yardımlara başvurular sanal portal sayesinde nasıl gerçekleşir gelin birlikte bakalım. 

Alt gelir düzeye sahip aileler için devlet yardım alabilecekleri birçok kategoride yardım düzenlemektedir. Kirasını ödeyemeyen ailelere kira yardımında bulunmaktadır. Okula giden öğrenciler için nakdi eğitim yardımı da düzenlenir. Sağlıktan gıdaya kadar birçok kategoride yardım vardır. Bu yardım kategorilerine ulaşmak için sanal portal kullanılır. Devlet tarafından sağlanan bütün yardımlara bu e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu portalın amacı vatandaşların ekonomik anlamda yaşadığı mağduriyeti gidermek için devlet tarafından verilen yardımlar açıklanır.  

Sanal Portal com tr Başvuru 

Sanal Portal com tr Başvuru

Sanal portal devlet tarafından sağlanan yardımlar hakkında bilgi verilmesi için kurulan platformdur. Bu platform üzerinden devlet tarafından sağlanan yardımlara başvuru yapamazsınız. Devlet tarafından sağlanan yardımlara başvuru yapmak için e-devlet sistemini kullanmanız gerekir. E-devlet sisteminde hesabınıza giriş yaptıktan sonra yardım talebinde bulunacağınız kategoriyi arama kısmına yazmanız gerekir.  

  • Eğitim Öğretim Yardım Talebi 
  • Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti 
  • Aile Destek Programı gibi farklı kategorilerden yardım başvurunuzu e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.  

Sosyal Yardım Başvuru Hizmetini kullanarak doğalgaz, kömür, elektrik, gıda gibi yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. Aile Destek Programı adı altında ise her aileye 450 TL ile 600 TL arasında 12 ay boyunca yardım yapılacaktır. Bu programa başvuru için bu seçeneği seçmeniz gerekir. Eğitim Öğretim Yardım Talebinde ise öğrencilere sağlanan nakdi yardımlardan yararlanabilirsiniz.  

Sanal Portal Öğrenci Yardımı  

Sanal Portal Öğrenci Yardımı

Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte çocuğunu okutan birçok aile ekonomik anlamda zorluk yaşamaktadır. Ekonomik olarak ailelere destek verilmesi amacıyla devlet tarafından birçok öğrenci yardımı yapılmaktadır. Devletin sağladığı öğrenci yardımları şu şekildedir; 

  • İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite okuyan tüm öğrencilere devlet 1611 TL nakdi yardım vermektedir. Kaymakamlıklara bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat giderek başvuru formunu doldurmanız halinde bu yardımdan yararlanabilirsiniz.  
  • Devlet okula giden çocuklara SED yardımı adı altında maddi imkan sağlamaktadır. Okuyan çocuğu olan ailelere 1181 TL ile 1420 TL arasında yardım yapılmaktadır. E-devlet üzerinden Eğitim Öğretim Yardım Talebi üzerinden başvuru gerçekleştiği gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına giderek başvurularınızı bizzat gerçekleştirebilirsiniz.  
  • Şartlı eğitim yardımı adı altında 45 TL ile 75 TL arasında her ay ödeme alabilirsiniz. Başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat giderek gerçekleştirilir. 
  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından öğrenciler için bir program eklenmiştir. Çocuk destek bileşeni sayesinde 350 TL ile 650 TL arasında nakdi yardımdan yararlanabilirsiniz. 
Sanal Portal Nakdi Yardım Başvurusu 

Sanal Portal Nakdi Yardım Başvurusu

Devlet tarafından zor durumda olan ailelere belirli düzeyde nakdi yardım sağlanır. Nakdi yardım almak için başvuru şartlarını sağlamanız gerekir. Başvuru şartlarını sağlayan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınır. Nakdi yardımlar alt gelir düzeyine sahip ailelere verilmektedir. Ayrıca başvurularınızı e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemini kullanarak ya da Sosyal Dayanışma Vakıflarına bizzat giderek başvuru formunu doldurmanız gerekir. Aylık 450 TL ile 600 TL arasında maddi geliri olmayan ailelere bir sene boyunca yardım yapılmaktadır. Aynı zamanda devletin kira yardım desteği gibi birçok yardımdan da bu şekilde yararlanabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi alt kısımda yer alan yorum kısmına yazarak bizlere iletmeyi unutmayınız. 

E Devletten 500 TL Yardım Başvurusu 2022

Öğrenciye 1000 TL Yardım E-Devlet 2022

Doğalgaz Yardım Başvurusu 2022