Domestos Okullara Yardım Kampanyası

Domestos okullara yardım kampanyası ile ilgili detaylar netlik kazandı. Domestos tarafından okullardaki hijyen koşullarını iyileştirmek amacıyla başlatılan kampanya 81 ili kapsıyor. Domestos 81 ildeki 25 bin 235 okuldaki 8 milyon 119 bin 787 öğrenciye ulaşmayı başardı. Domestos ve TEGV işbirliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda verilen Hijyen Eğitimi verildi. Kampanya kapsamında ilköğretim okullarındaki öğrencilerin hijyenik tuvaletlere ulaşması sağlandı.

Domestos okullara yardım kampanyası
Domestos hijyen projesi

Domestos Hijyen Projesi 2022

Domestos Hijyen projesi 2022 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. 2011 yılında başlayan proje ilköğretim okullarındaki tuvaletlerin hijyenik hale getirilmesi amacını taşıyor. Hijyen projesinden 72 ildeki 14 bin ilköğretim okulundaki 4 milyon 500 bin öğrenci yararlandı.4 milyon adet domestos şişesi kullanıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılında başlatılan ‘’Okulum Temiz’’ projesi ile paralel şekilde ilerleyen hijyen projesi farkındalığın artmasına yardımcı oldu. Öğrenci, öğretmen ve temizlik görevlileri için hijyen konusunda eğitim desteği verildi.

Domestos okullara yardım kampanyası
Okullara domestos bağışı başvuru

Okullara Domestos Bağışı Başvuru

Okullara Domestos Bağışı başvuru işlemleri için takip edilmesi gereken adımlar Domestos tarafından açıklandı. Domestos şişelerinin üzerinde yer alan karekodu okutarak istediğiniz okula bağışta bulunabilirsiniz. Domestos okul bağışı için yapılması gerekenler:

  • Domestos satın almak.
  • Akıllı telefonunuzun karekod okutma bölümüne girerek; domestos şişesinin üzerindeki karekodu taratın.
  • Karşınıza çıkan ekranda bağış yapabileceğiniz okulların listesi çıkacaktır. Okul seçimini tamamlayarak bir şişe domestos bağışlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Domestos tarafından yeni başlatılan kampanya kapsamında 10 bin okula daha hijyenik destek sağlanacaktır.

Domestos, TEGV ile ortaklaşa başlattığı ‘’Eğlen, Öğren, Hijyen’’ projesi kapsamında 695 bin çocuğa hijyen dersi verdi. Her yıl 60 bin ilköğretim öğrencisinin dahil olduğu proje, hijyenik temizliğin önemine dair farkındalığın artmasını sağladı. Sağlıklı ve temizlik bilincine sahip nesillerin yetişmesini destekleyen Domestos, 14 bin okula tuvalet temizliğinde kullanılmak üzere ürün desteği sunuyor. Domestos ile tuvaletleri temizlenen okullarda 3 milyon 900 bin öğrenci eğitim görüyor.

Domestos okullara yardım kampanyası
Domestos hijyen projesi

Domestos Hijyen Projesi 2022

Domestos Hijyen projesi 2022 kapsamında ‘’Okulum Temiz Programı’’, Hijyenik Tuvalet Sağlıklı Gelecek’’, ‘’TEGV ile Eğlen, Öğren, Hijyen’’, ‘’Okullara Domestos Bağışı’’ ve ‘’Hijyen Projesi’’ çalışmaları yürütülüyor. Ayrıca, Domestos her yıl 1000 öğrencinin hijyen sponsorluğunu da üstleniyor. İlköğretim okullarının hijyen standartlarının yükseltilmesi için yürütülen çalışmanın kapsamı her geçen gün artıyor. 81 ilde çalışma yürüten Domestos, müşterilerini de projeye dahil ederek okullara bağış yapmalarını sağlıyor. Ayrıca, Domestos ve Getir arasındaki işbirlikleri de bağış sistemine dahil ediliyor. Domestos sipariş eden bir tüketici, bir şişede bağış yapmış oluyor. Farklı kampanyalar ile okullara hijyen desteği sunmaya devam eden Domestos, devlet okullarındaki hijyenin artmasına olanak tanıyor.

Domestos okullara yardım kampanyası
Domestos hijyen projesi

Domestos Hijyen Projesi Kaç Öğrenciye Ulaştı

Domestos Hijyen projesi kaç öğrenciye ulaştı sorusunun toplam yanıtı 8 milyon 119 bin 787 olarak belirlendi. Hijyen Projesi ile birlikte Domestos Bağış Projesi ve Hijyenik Tuvalet Sağlıklı Gelecek projelerinin de dahil edilerek toplam öğrenci sayısına ulaşılmıştır. Okullara Domestos Bağışı projesi 2016 yılında başladı. 22 ilde hayata geçirilen proje kapsamında 3 milyon öğrenciye ulaşıldı. Hijyen konulu eğitim programı ile çocukların ilköğretim okullarındaki tuvalete gitme oranı yüzde 25 artırıldı.

Çocuğu Okula Başlayan Ailelere Yardım

Okula Giden Öğrencisi Olan Aileye Yardım

Çocuk Yardım Parası Başvurusu Başladı! Başvuru Şartları Ve Link

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥