Staj parası, staj yapan öğrencilere staj yaptıkları kurum tarafından verilen maddi destektir. Staj parası, öğrencilerin stajyerlik dönemindeki temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak için verilir.

Staj parası staj yapılan yerdeki yetkililerin uygun gördükleri ve asgari ücretin yüzde otuzundan daha az olamayan bir ödemedir. Staj parası alacak olan stajyerlerin staj parası hesabı yaparken alacakları en az tutarı hesaplamaları önerilir.

9, 10, 11. Sınıf Parası5.100 TL
12. Sınıf Staj Parası8.501 TL

Staj Parası Ne Kadar Olacak?

Staj Parası Ne Kadar

Staj parası aylık olarak stajyerlere veriliyor. Staj parası verilirken alt sınır asgari ücretin %30’udur. Asgari ücretin yüzde otuzundan daha az staj parası verilmesi yasaktır. Staj parası hesaplanırken 2024 yılında da asgari ücrete göre hesaplama yapılacak.

12. Sınıf staj parası ne zaman verilecek

Staj Parası Ne Kadar

sınıf staj parası, staj yapılan kurum tarafından belirlenir. 20 ve üzeri çalışanı olan işyerlerinde staj yapan öğrencilere asgari ücretin %30’u kadar staj ücreti ödenmesi zorunludur. Bu durumda, 2024 yılı için 12. sınıf staj parası 5.100 TL’dir. 20’den az çalışanı olan işyerlerinde ise staj ücreti işveren tarafından belirlenir.

12. Sınıf Staj Parası Ne Kadar?

2024 Staj parası 12.sınıf öğrencileri ve üniversite öğrencileri için asgari ücretin %30’u sınırında verilmektedir.

Staj Sigortası Başlangıç Sayılacak Mı Son Dakika

1000 TL Yardım Alanlar Tekrar Alacak Mı?

İşe Gitmeme Bahaneleri, Bol Mazeretli İş Bahanesi