Tiktok Bu Ses Kullanılamıyor Hatası

Tiktok bu ses kullanılamıyor hatası hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Video sesini geri getirme ve TikTok ses telif hakkı işte detaylar.

Tiktok bu ses kullanılamıyor hatası genellikle ses sahibinin telif hakkı nedeni ile ortaya çıkan bir hatadır. Kullanılan sesin kaldırılarak yeni bir ses ile video çekilmesi sonrasında hata düzelecektir. Bununla birlikte uygulamayı kapatarak yeniden açmayı da deneyebilirsiniz.

Tiktok üzerinde seslerin kullanılması telif nedeni ile uzun süredir sorun olarak gündeme gelmektedir. Bu durumda ses sorununu çözmek için ilk olarak uygulamayı yeniden açmayı deneyin, uygulamanın güncellemelerini kontrol edin. Bazen basit bir şekilde sorunun nedeni çok basit olabilir.

TikTok uygulamasınde ses kullanmakta sorun yaşıyorsanız kullandığınız sesin telifli bir ses olmadığından emin olarak tekrar video çekmeyi deneyin. Ses telifi olmadığı sürece bu sorun ortaya çıkmamaktadır.

Yazımızın devamında TikTok video sesini geri getirme ve ticari kullanım için lisanslanmayan sesler hakkında bazı basit çözüm önerilerini inceleyebilirsiniz.

Tiktoktan Ucuz Jeton Nasıl Alınır

Video Sesini Geri Getirme

Tiktok üzerinde paylaşacağınız videolarda video sesini kapatıp arkaya başka ses koyduysanız ve sonrasında video sesini geri getirmek istiyorsanız bazı basit adımları takip etmeniz yeterlidir. Öncelikle TikTok uygulamasında video oluştururken orijinal sesi kullanabildiğiniz gibi arkaya başka sesler de koyabildiğinizi unutmamalısınız.

Videonun kendi sesini kıstıktan sonra arkaya başka ses koymanız halinde bu sesi kullanabilir ya da videonun orijinal sesini geri getirebilirsiniz. Videonun orijinal sesini geri getirmek için mutlaka videonun henüz kaydedilmemiş olması gerekir. Geçelim Tiktok video sesini geri getirme adımlarına;

  • Tiktok uygulamasını açın.
  • Ekranda ulunan “+” simgesine tıklayın.
  • Yeni bir içerik oluşturmak üzeresiniz. Ekranın üst bölümünde yer alan sesler seçeneğine tıklayın.
  • Mevcut TikTok ses kitaplığını inceleyin ve istediğiniz sesi seçin.
  • Video kaydedilirken arka planda seçilen ses çalacaktır.
  • Seçilen sesin kapatılması için yine ses kitaplığına giderek sesin yanındaki tik işaretini kaldırmanız yeterlidir. Ardından video kendi sesi ile kaydedilecektir.
Video Sesini Geri Getirme

TikTok Bu Ses Ticari Kullanım İçin Lisanslanmamıştır.

TikTok kullanıcılarının “Bu ses ticari kullanım için lisanslanmamıştır.” Hatasını almalarının başlıca nedeni mevcut TikTok hesabının işletme hesabı olması ancak kullanılacak sesin ticari kullanım için lisansı olmamasıdır. 

TikTok tarafından üretilen bir ticari müzik kütüphanesi bulunmaktadır. Bu kütüphanenin ortaya çıkarılmasında lisans davaları etkilidir. Ticari müzik kütüphanesi kapsamında bulunan tüm sesleri ticari hesaplar tarafından aktif olarak kullanılabilir. Ancak bu kütüphanede yer almayan seslerin ticari hesaplar tarafından kullanılamadığı bilinmektedir.

TikTok Ses Telif Hakkı

TikTok ses telif hakkı platform üzerinde içerik paylaşan kullanıcıların içeriklerinin seslerinin izinsiz kullanılmasını engellemek için vardır. Diyelim ki bir TikTok kullanıcısının videosunda konuştuklarının başka videolarda sesin alınması ile kullanılmış olsun. Bu durumda sesin asıl sahibi telif hakkı başvurusunda bulunabilir.

Tiktok uygulaması üzerinde ses telif hakkında dikkat ederek sesleri seçmelisiniz. Telif hakkı bulunan sesleri almaktan kaçınmalı ve kullanıma uygun sesleri tercih etmelisiniz.

Tiktok Kod Eski Numarama Gidiyor

Tiktok Canlı Yayın Yasağı Ne Zaman Kalkar

TikTok Para Çekme iptal Etme

Tiktok Keşfet Nasıl Açılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu