TikTok Hediye Gönderilemedi Hatası

TikTok hediye gönderilemedi hatası hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Hediye gönderilemedi hiç jeton düşülemeyecek ve TikTok hediyeleri geri alma işte detaylar.

TikTok hediye gönderilemedi hatası, TikTok üzerinden canlı yayında hediye göndermek isteyen izleyicilerin bazı durumlarda yaşadıkları bir sorundur. Hediyenin gönderilememesinin birçok nedeni olabilir. Bağlantı sorunları ya da çok sık tekrarlanan işlemler bu durumun en çok karşılaşılan nedenleridir.

TikTok üzerinden hediye göndermek için jetonunuz olmalıdır. Hediye için mevcut olan jetonların yeterli olmaması da hediyenin gönderilememesine neden olabilir. TikTok hediye göndermek için jeton yüklemesi yaptığınızdan emin olun. Bunun dışında TikTok üzerinde hediye gönderme sorunu yaşamanız halinde başvurabileceğiniz çözüm yollarını yazımızda derledik.

Para Çekme İşleme Konulamadı Çözümü

Hediye Gönderilemedi Hiç Jeton Düşülemeyecek

Hediye gönderilemedi, hiç jeton düşülmeyecek.” Uyarısı gönderilmek istenen hediyenin gönderilmemesi durumunda TikTok tarafından dile getirilen mesajdır.

Jeton yetersiz olması ya da hediye gönderme işleminin çok sık tekrar edilmesi halinde hediye gönderme işlemi iptal edilebilir. Hediye gönderilememesinin başlıca nedenleri;

 • İnternet bağlantı sorunları,
 • TikTok oturum açık olmama hali,
 • Eski sürüm TikTok hesabı kullanılması,
 • Çok sık hediye gönderme girişiminde bulunulması,
 • Sistem arızası,
 • Telefondan kaynaklı sorunlar,
 • Hesap türünün uygun olmaması.

TikTok’ta Yorumlarda Hediye Nasıl Alınır

TikTok’ta yorumlarda hediye almak için hediye verecek olan kullanıcının yorumlar simgesinde bulunan hediye simgesine dokunarak hediye vermesi gerekir. Hediye alma özelliğiniz açıksa yorumlardan hediye alabilirsiniz.

Yorumlarda takipçiler tarafından hediye verilmesi ile yayıncının elmas toplaması mümkün olmaktadır. Elmasları daha sonra para kazanmak için kullanabilirsiniz. Hediye alma özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmek için aşağıda yer alan başlığı inceleyebilirsiniz.

TikTok’ta Yorumlarda Hediye Nasıl Alınır

TikTok Yorumlarda Hediye Alma Özelliği Nasıl Açılır

TikTok yorumlarda hediye alma özelliği açılması işlemi için öncesinde taşımanız gereken bazı nitelikler bulunmaktadır. Öncelikle içerik üreticisi Next programına dahil olmanız şarttır. Ardından video hediyeler özelliğinin konumuz ile eşdeğer bir şekilde çalışabiliyor olması gerekir. Yazımızın devamında taşımanız gereken nitelikleri kontrol edebilirsiniz;

 • Ticari nitelikli bir hesap olmamalıdır.
 • Son 30 gün içerisinde yayınlanmış ve herkese açık nitelikli bir video hesapta bulunmalıdır.
 • Video hediyeler özelliği yayıncının bulunduğu konumda aktif olmalıdır.
 • Yayıncı İçerik Üretici Next programına dahil olmalıdır.

TikTok uygulaması üzerinden hediye almayı aktif hale getirmek için öncelikle profilinize giriş yapmalısınız. Ardından ayarlara gitmelisiniz. Ayarlarda bulunan içerik üreticisi ayarları bölümüne giderek video hediyeleri seçeneğine tıklamalı ve video hediyelerini aç butonuna basmalısınız. Ardından yorumlarda hediye alma özelliği açılmış olacaktır. 

TikTok Hediyeleri Geri Alma

TikTok hediyeleri geri almak mümkün değildir. TikTok tarafından böyle bir işlem gerçekleştirilememektedir. Özellikle hediyelerin karşı tarafa ulaşması sonrasında hediyenin geri alınması mümkün olmadığından bu tarz bir işlemi de yapmanız olanaklı görünmemektedir.

TikTok üzerinde bir videoya hediye göndermeden önce mevcut jetonlarınızı kontrol etmelisiniz. Yanlış hediye göndermeniz halinde yayın sahibi ile anlaşarak hediyelerinizi geri alma yoluna gidebilirsiniz. Bu işlem de karşılıklı hediyeleşme ile mümkün olabilir.

TikTok Hediye İptali Nasıl Yapılır

TikTok hediye iptali yapılması mümkün olan bir işlem değildir. Bir videoya hediye gönderdiğinizde gönderilen hediyenin geri alınması için yayıncının iade işlemini onaylaması gerekir.

Yanlışlıkla gönderilen hediyelerin iptal edilmesi için TikTok üzerinden uygulayabileceğiniz bir süreç bulunmamaktadır. Hediye iptali için yayıncı ile karşılıklı hediyeleşme yolunu deneyebilirsiniz.

Ağlama Efekti Nasıl Yapılır

TikTok Hesaptan Hesaba Para Aktarma

TikTok Paylaşım Engeli Nasıl Kalkar

TikTok Eski Hesabıma Giremiyorum

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu