Tiktok Hesabı Nasıl Kapatılır

Tiktok hesabı nasıl kapatılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. TikTok hesap kapatma linki ve Tiktok hesabı kaç şikayette kapanır işte detaylar.

Tiktok ülkemizde en çok kullanılan ve para kazanılan bir sosyal medya platformlarından biridir. Tiktok her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Tiktok kullanan ve seven insanlar olduğu gibi Tiktok uygulamasını sevmeyen kişiler de vardır. Tiktok uygulamasından sıkıldıysanız veya hesabınızı değiştirmek istiyorsanız Tiktok hesabınızı kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Tiktok uygulamasında hesabınızı donduramaz veya geçici bir süreliğine kapatamazsınız. Tiktok uygulamasında sadece hesabınızı silebilirsiniz. Tiktok hesabınızı nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız sizler için ele aldık.

Para Çekme İşleme Konulamadı Çözümü

TikTok Hesap Kapatma Linki

Tiktok uygulaması üzerinden günde milyonlarca video yayınlanmaktadır. Tüm dünyada kullanıcısı olan bu uygulama sevilerek kullanmakta ve her gün kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Tiktok hesabını kapatmak ve silmek isteyen kişiler de bulunmaktadır. Tiktok hesabınızı sildiğiniz zaman kalıcı bir şekilde silme işleminin gerçekleşeceğini unutmayınız. Tiktok hesabınızı sildiğiniz zaman geri alma şansınız yoktur. Tiktok uygulamasıyla bir sorun yaşıyorsanız Destek Ekibi ile görüşerek sorununuzu halledebilirsiniz. Yine de Tiktok uygulamasındaki hesabınızı silmek istiyorsanız sizler için derledik.

Tiktok uygulamasında hesabınızı kapatmanız için sizleri direk sayfaya yönlendirecek bir link yoktur. Sizler için hazırladığımız adımları takip ederek Tiktok hesabınızı kapatabilirsiniz.

 • Tiktok hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından sağ alt kısımda yer alan Profil kısmına tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan ekranın sağ üst kısmında yer alan 3 nokta olan simgeye tıklayınız.
 • Ayarlar ve Gizlilik bölümünü seçtikten sonra hesabını yönet seçeneğine tıklayınız.
 • Hesabınızı silmek için ekranınıza gelen talimatları onaylamanız yeterli olacaktır.
Tiktok Hesabı Kaç Şikayette Kapanır

Tiktok Hesabı Kaç Şikayette Kapanır

Sosyal medya platformlarının en ünlü uygulamalarından biri olan Tiktok uygulamasında kullanıcılar tarafından merak edilen konulardan birini yazımızda ele aldık. Tiktok uygulamasında kullanıcıların uyması gereken bazı topluluk kuralları bulunmaktadır. Topluluk kurallarının içerisinde ahlaka ve yasalara karşı uygunsuz paylaşımlarda hesabın kısıtlanacağı bildirilmektedir. Paylaşımlarınıza yasadışı bir durum fark edilirse hesabınız kısıtlanır. Uygunsuz, çıplaklık içeren videolarda aynı şekilde kısıtlanmaktadır. Tiktok uygulaması bu konuda sert bir tutum sergilemektedir. Her şikayet edilen profil incelenmektedir. Tiktok kullanıcılarının paylaştığı video topluluk kurallarına aykırıysa şikayet et seçeneğini kullanmanız gerekmektedir.

 • Tiktok, şikayet nedenine ve şikayet eden kişilerin sayısına bakarak yönetim kararınca hesap kapatılmaktadır. Ne kadar çok kişi şikayet ederse o kadar kısa sürede hesap katılmaktadır. Ancak belirli bir sayısı bulunmamaktadır.

TikTok Hesap Kapattırma Hilesi

Tiktok uygulaması eğlenceli ve insanların birbiriyle iletişimde bulundukları sosyal medya platformudur. Tiktok kullanıcıları eğlenceli içerikler paylaştığı gibi bazen de uygunsuz paylaşımlarda bulunmaktadır. Tiktok hesabı ne kadar şikayet edilse de bazı durumlarda kapatılmamaktadır. Tiktok ekibi tarafından her şikayet incelenmektedir. Kullanıcının uygunsuz paylaşmalarının olduğu an Tiktok belirli ihtarlardan sonra kişinin hesabını kapatmaktadır. Bir kişiyi şikayet etmek yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak şikayet edeceğiniz kişinin profiline gidin.
 • Ardından sağ kısımda yer alan 3 çizgiye tıklayınız.
 • Karşınıza gelen ekrandan Rapor Et seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Tiktok hesabı kapattırmanız için kişinin topluluk kurallarının dışında paylaşımlarda bulunması gerekir. Onun dışında hileli bir şekilde hesap kapatamazsınız. Bunu iddia eden web sitelerine veya kişilere güvenmemenizi tavsiye ediyoruz.

Eski TikTok Hesabı Nasıl Kapatılır

Tiktok uygulamasını kullanmak istemeyen kişiler hesaplarını silmektedirler. Tiktok uygulamasında diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi hesabınızı donduramazsınız. Tiktok uygulamasında hesabınızı sadece silebilirsiniz. Hesabınızı sildiğiniz takdir de bütün verileriniz kalıcı olarak silinir. Kullanmadığınız Tiktok hesabınıza erişim sağlayarak hesabınızı kapatmak istiyorsanız sizler için yazımızda ele aldık.

Eski Tiktok hesabınıza giriş yapmak için şifrenizi unuttuysanız, e-posta veya telefonunuza yeni şifre belirlemek için bağlantı gönderebilirsiniz. Ancak telefonunuz ve e-postanız hesabınız için doğrulanmamışsa maalesef hesabınıza giriş yapamazsınız. Telefonunuza ve e-postanıza ulaşamıyorsanız aynı şekilde hesabınıza giriş yapamazsınız. Peki bu durumda ne yapılmalı?

 • İlk olarak hesabı şikayet ederek kapatmaya çalışabilirsiniz. Ama bu oldukça düşük bir ihtimal olmaktadır.
 • İkinci seçeneklerden birisi ise Tiktok ile iletişime geçebilirsiniz. Tiktok ile iletişime geçerek sorununuzu detaylı bir şekilde dile getirdikten sonra hesabınızın kapatılma ihtimali vardır.

Ağlama Efekti Nasıl Yapılır (İnstagram, Snapchat, Tik Tok)

TikTok İndirmeden İzle

TikTok Hesaptan Hesaba Para Aktarma

TikTok Paylaşım Engeli Nasıl Kalkar

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu