TikTok Hesaptan Hesaba Para Aktarma

TikTok hesaptan hesaba para aktarma hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. TikTok kazanılan para nasıl alınır ve Tiktok para çekme hak sahibi işte detaylar.

TikTok hesaptan hesaba para aktarma işlemi aslında kullanıcının kendi TikTok hesabında biriken parayı banka hesabına aktarması işlemidir. TikTok uygulama hesabında biriken paranın bankaya aktarılabilmesi için en az 30 dolar olması gerekir. Aksi halde aktar butonu aktif olmaz.

Hesaptan hesaba para aktarmak için hesabın ayarlar bölümünden işlem yapılmalıdır. Hesaptan hesaba para aktarılması süreci 3 ile 15 gün süresinde tamamlanmaktadır. Birkaç basit adım ile hesaptan hesaba para aktarımını dakikalar içinde tamamlamak mümkün. TikTok hesabınızda biriken parayı banka hesabınıza aktarmak için ise aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz. 

TikTok Paylaşım Engeli Nasıl Kalkar

TikTok Kazanılan Para Nasıl Alınır

TikTok kazanılan paranın alınabilmesi için öncelikle ayarlar bölümündeki bakiye kısmına girmelisiniz. Hediyelerinizin toplam değerinin en az 30 dolar kadar olması çekim şartıdır. Daha aşağı olan değerlerde çekim izni verilmemektedir. Para çekme işlemini yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  • TikTok hesabınıza girin yapın.
  • Ayarlar bölümüne gidin.
  • Bakiye seçeneğine tıklayın.
  • Canlı yayın hediyeleri kısmına tıklayın.
  • Bakiyeniz 30 dolar ve üzerindeyse parayı çek butonu karşınızda bulunacaktır.
  • Parayı çek butonuna tıklayın ve çekim adresini kontrol edin.
  • Para çekme işlemini onaylayın.
  •  Para çekme işlemi yaklaşık 3 ile 15 gün içerisinde tamamlanacaktır.
  • Paranın hesabınıza geçtiğini öğrendikten sonra parayı çekmek için banka kanalını kullanmalısınız.
  • Para çekme işlemi tamamlanmış olacaktır.

TikTok Para Çekme İşleme Konulamadı

TikTok para çekme işleme konulamadı hatası alıyorsanız işlem adımlarında bir hata yapmışsınız demektir. Öncelikle çekim bakiyesinin 30 dolar ve üzerinde olduğundan emin olmalısınız. Çekmek istediğiniz bakiyeyi kontrol ederek işe başlayın.

TikTok’ta numara değiştirmeniz halinde de para çekme işlemi için sorun yaşayabilirsiniz. Ödeme alma talebiniz “Para çekme işleme konulamadı” hatası ile sonuçlanıyorsa IBAN bilgilerinizi vs. kontrol edin. Sorun olmaması halinde TikTok geri bildirim ekranından geri bildirim yapmanız gerekmektedir.

Geri bildirim yapıldıktan sonra geri bildirimin sonuçlanması süreci yaklaşık 7 iş günüdür. Bildirimde konu, sorun, kullanıcı adı, e-posta adresi gibi bilgileri eksiksiz ve doğru eklediğinizden emin olun. Sorunun çözümü için TikTok yetkilileri tarafından e-posta yolu ile size ulaşacaktır. 

Tiktok Para Çekme Hak Sahibi

Tiktok Para Çekme Hak Sahibi

TikTok birçok sosyal medya kullanıcısının severek kullandığı ve günden güne de kullanıcı sayısı artan bir sosyal medya kanalıdır. TikTok üzerinden para kazanan da birçok kullanıcı olduğu biliniyor. TikTok üzerinden para kazanan TikToker’ların kazandıkları paraya çekme sürecinde yaşadıkları bir sorun da “hak sahibi adı soyadı geçersiz.” Hatasıdır.

Hak sahibinin isim ve soyisim bilgisinin kabul edilmemesi halinde IBAN bilgisi ve ilişkili iletişim bilgilerinin doğru olduğundan emin olmalısınız. Tüm bilgiler uyuşuyorsa bu durumda TikTok geri bildirim ekranından sorunun ekran görüntülü hali ile bir geri dönüş yapmanız tavsiye edilir.

Genellikle kullanıcının kişisel bilgilerini değiştirmesi sonrasında hak sahibi bilgilerinde sorun yaşanabilmektedir. Bu bağlamda sorunun çözümü için TikTok yetkilileri 7 iş günü içerisinde geri dönüş yapmaktadır.

TikTok Ne Kadar Kesinti Yapıyor

TikTok kullanıcıların kazançlarından kesinti yapmaktadır. Kullanıcılara gelen hediyelerin nakit dönüşümü sürecinde yapılan kesinti ise şu şekilde açıklanabilir:

1 jetonun yaklaşık TL karşılığı 0,096 TL’dir. Bu jetonun paraya dönüşümü sürecinde ise 1 jetonun TL karşılığı yaklaşık 0,04 TL’ye düşmektedir. Böylece aradaki fark TikTok tarafından alınan kesintidir. Canlı yayın boyunca toplam elde edilen jeton ile 0,04 çarpımı sonunda yayıncının kazancına ulaşılabilir.

İzleyicinin ne kadar harcadığını anlamak için ise jeton sayısı ile 0,096 çarpılmalıdır. Toplam sonuçtan yayıncının kazancı çıkarıldığında TikTok kesinti miktarına ulaşılır.

Tiktok Bu Ses Kullanılamıyor Hatası

TikTok Eski Hesabıma Giremiyorum

TikTok Elmaslar Ne İşe Yarıyor

Tiktoktan Ucuz Jeton Nasıl Alınır

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu