Kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır gibi bütün merak ettiğiniz soruları yazımızda sizler için ele aldık. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı yaklaştıkça kırtasiye yardımı hakkında tüm detaylar belli oldu. 

Okulların açılmasıyla birlikte kırtasiye ürünlerini almakta zorluk çeken dar gelirli aileler için kırtasiye yardımı düzenlenmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen kırtasiye yardımından Belediyelere, Sosyal Hizmet Müdürlükleri ve kaymakamlıklara bizzat giderek başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı için kırtasiye yardımı 1.300 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca devlet tarafından tüm öğrencilere 1611 TL yardım düzenlenmektedir. Başvuru yapmak için gittiğinizde yanınızda olması gereken evraklar şu şekildedir; 

 • Çocuk ve veliye ait nüfus cüzdanı, 
 • Öğrencinin okuduğunu gösteren öğrenci belgesi, 
 • Ailenin gelir belgesi, 
 • İkametgah belgesi, 
 • Fakirlik belgesi, 
 • Kira sözleşmesi eğer kirada oturuluyorsa ve İŞKUR kayıt belgenizi yanınızda bulundurmanız gerekir.  

İBB Kırtasiye Yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi maddi durumu olmayan öğrencilere verdiği eğitim yardımlarından biri kırtasiye yardımıdır. İlkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim alan öğrenciler kırtasiye yardımından yararlanabilirler. Yardımdan yararlanmanız için bazı şartları sağlamanız gerekir. Bu şartlar şu şekildedir; 

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 
 • İkamet ettiği şehrin İstanbul olması, 
 • Şehit, öksüz, engelli, yetim ya da maddi durumu kötü olması, 
 • Öğrencinin eğitim almaya devam etmesi, 
 • Devlet okulunda okuması gerekir.  

Başvurular internet üzerinden alınacaktır. Ayrıca 13 Eylül tarihinde başvurular alınmaya başlayacaktır. İBB kırtasiye yardımı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 300 TL olarak belirlenmiştir. Üniversite öğrencileri de 3200 TL olmak üzere genç üniversiteli desteğinden yararlanabilirler.  

Sen Oku Diye İbb. Ne Zaman Yatacak

Sen Oku Diye İbb. Ne Zaman Yatacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin maddi durumu olmayan öğrencilere sağladığı Sen Oku Diye yardım kampanyasından yararlanmak istiyorsanız internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular 13 Eylül 2022 tarihinde başlayacak olup sen oku diye web sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.  

İBB okul yardımına başvuru yapan kişiler bir ya da iki hafta içerisinde başvurular sonuçlanacaktır. Başvuru sonuçları SMS ile bilgilendirilecektir. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte kırtasiye yardımı hesaplara yatırılacaktır.  

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardım başvurusu için linke tıklamanız yeterlidir.

Sen Oku Diye.İbb. Başvuru Sorgulama

Sen Oku Diye yardım kampanyasından yararlanmak istiyorsanız 13 Eylül tarihinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruların son bulmasının ardından 1 ya da 3 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Başvuru sorgulama ekranı yoktur. ALO 153 telefon hattıyla iletişime geçerek başvuru sorgulayabilirsiniz. Başvuru sonuçlandığı zaman SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Başvurusunu onaylanan kişiler kırtasiye yardımından yararlanabileceklerdir.

Sen Oku Diye Hangi Bankaya Yatıyor 

Sen Oku Diye Hangi Bankaya Yatıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi durumu olmayan ailelere bazı yardımlar düzenlenmektedir. Bu yardımlardan birisi de kırtasiye yardımıdır. Kırtasiye yardımı İBB tarafından sağlanmaktadır. Kırtasiye yardımı 2022 yılında 300 TL olarak belirlenmiştir. Başvurular 13 Eylül 2022 tarihinde başlayacaktır. Başvurular bittikten iki gün sonra sonuçların açıklanması bekleniyor. Sen Oku Diye kampanyasında kırtasiye yardımı hangi bankaya yatırılıyor gelin birlikte bakalım. Kırtasiye yardım parası geçmiş senelerde Yapı Kredi bankasına yatırılmıştır. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında da kırtasiye yardımı Yapı Kredi bankasına yatırılacaktır.  

Sen Oku Diye Yapı Kredi

Kırtasiye yardımı Yapı Kredi bankasına yatırılacak olup paranızı hesabınızdan alabilirsiniz. Sen Oku Diye başlatılan kırtasiye yardımı 13 Eylül tarihinde başvurular başlayacaktır. Başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yapı kredi bankasına giderek ödemelerinizi alabilirsiniz. Ayrıca başvuru sonuçlarınızı ve ödemelerinizin nereye yatırıldığını öğrenmek için ALO 153 telefon hattını kullanabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.  

Sosyal Yardım Ödemeleri

Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Kaymakamlık Yardım Parası Ne Kadar

6 Comments

 1. İBB kırtasiye yardımı için nasıl başvuracağız şimdi. ne zaman yanıtlarlar başvuruları. Hayret içerisindeyim sahiden yarıdm verecekler mi emin deolamıyoruz.

 2. 1300 TL Belediye Yardım Parası varmış. çocukların kırtasiye masarfları aldı başını gitti. Kalem kağıt bile kaç para oldu. yetişemiyoruz ihtiyaçlarına. çocuklar öyle masraflı değil ama ihtiyaçları çok masraflı. okul giderleri, kitaplar derken. şimdi bir de dersane çıktı. çocuk sınava girecek yardım almamız lazım.

 3. Arkadaşlar bilgilendirme amacıyla yazılan bir içerik bu yüzden başvurularınızı belediyelerinin sayfasından gerçekleştirebilirsiniz ben bu yıl çocuğumun eğitim masraflarını belediyeden aldım Allah razı olsun

 4. Benim oğlum okula gidecek orta okul hiçbir kırtasiye mazemasi yok kiyafetiyok bende yardım istiyorum eyitim yardimı