Aile Sosyal Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak ve sosyal yardım parası ne kadar sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Sosyal yardımlara nasıl başvuru yapılır?

Sosyal yardım ödemeleri ne zaman yatacak sorusunun cevabı vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Sosyal yardım ödemeleri hakkında merak edilen tüm soruların cevabını yazımızda kolayca bulabilirsiniz.  

Devlet tarafından maddi anlamda zorluk çeken ailelere Aile Destek Programı başlatılmıştır. Aynı zamanda ailelere çocuk destek bileşeni programı kapsamında aylık olarak nakdi yardım yapılacağı açıklanmıştır. Uzun zamandan beri başvuru yapılan bu programda ailelere 2 aylık ödeme gerçekleşti. Başvurusu kabul edilen kişiler 3. ödemenin ne zaman yapılacağını merak etmektedir. Sosyal yardım ödemeleri genellikle her ayın son haftasında vatandaşların hesabına aktarılmaktadır. Geçmiş zamanlara bakıldığı zaman Ağustos ödemeleri Eylül ayının son haftalarında gerçekleşti. Eylül ödemeleri ise Ekim ayında yatırılması bekleniyor. Ekim ödemeleri de Kasım ayında gerçekleşecektir.

Aile Sosyal Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak 2023

Dar gelirli aileleri ekonomik anlamda daha rahat bir yaşam sürmesi için sosyal yardımlar düzenlenmektedir. Sosyal yardım kapsamında doğalgaz tüketim desteği ya da gıda yardımı ailelere verilmektedir. Devlet tarafından nakdi yardım verilmesi için Aile Sosyal yardım başvurusu düzenlenmiştir. İlk iki nakdi yardım ödemeleri ailelerin hesaplarına yatırıldı. Genellikle ödemeler her ayın sonuna doğru gerçekleşmektedir. Ayrıca Aile Sosyal yardım paralarına zam geldiği için ödemeler zamlı bir şekilde hesaplara yatırılacaktır.  

Aile Sosyal Yardım Parası 15.000 TL Oldu 

Aile Sosyal Yardım Parası 15.000 TL Oldu

Aile sosyal yardım paketi sayesinde ailelere yıllık olarak 7200 TL hesaplarına yatırılacaktı. Ancak son zamanlarda yapılan düzenlemeyle ailelere yıllık olarak en fazla 15.000 TL ödeme yapılacaktır. 12 ay boyunca maddi geliri olmayan ailelere nakdi yardım yapılacaktır. Ailelerin gelirlerine göre 450 TL ile 600 TL arasında ödeme yapılacağı 2022 yılında açıklanmıştı.  

Devlet tarafından yapılan son açıklamaya göre 450 TL ile 600 TL’ye zam geldi. Aile Sosyal Yardım paraları 2023 yılında zam gelerek 850 TL ile 1250 TL’ye yükseltilmiştir. Eylül ayındaki ödemeler ve sonraki tüm ödemeler zamlı bir şekilde hesaplara yatırılacaktır. Aile Sosyal yardım programına hala başvurmadıysanız geç kalmadınız. Hala başvurular alınmaya devam etmektedir.  

Aile Sosyal Yardım Programına Kimler Başvurabilir?

12 ay boyunca düzenli nakdi yardımdan yararlanmak istiyorsanız hemen aile sosyal yardım programına başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 12 aylık süreyle hane içerisinde kişi başına düşen gelir tutarı hesaplanarak ödemeler ailelerin hesaplarına gerçekleşir. Dilerseniz e-devlet sistemi üzerinden dilerseniz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Aile Sosyal yardım programına başvuru yapabilmek için alttaki adımları takip ediniz.  

  • İlk olarak linkine tıklayarak e-devlet hesap bilgilerinizi yazarak e-devlet sistemine giriş yapınız. 
  • Ardından karşınıza gelen ekranın sağ kısmında Yeni Başvuru seçeneğini göreceksiniz.  
Yeni Başvuru
  • Bu kısma tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. 
  • Başvuru formunda karşınıza gelen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız gerekir.
Başvuru formu
  • Bu form üzerinde kendi IBAN numaranızı yazmayı unutmayınız. İşlemleri tamamladıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 
Sosyal Yardım Parası Sorgulama 

Sosyal Yardım Parası Sorgulama

Sosyal destek programına başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra başvuru durumunuzu kontrol edebileceğiniz e-devlet sistemi bulunmaktadır. Ayrıca bu ekran üzerinden paranızın yatırıl yatırılmadığı ve hangi süreçte olduğunuzu kolayca görebilirsiniz. Sosyal yardım paranızın yatıp yatmadığını banka hesabınızı kullanarak da öğrenebilirsiniz. Banka hesabınızda hesap hareketleri kısmından paranın yatıp yatmadığını kolayca görebilirsiniz. Sosyal yardım parasını e-devletten sorgulamak için alttaki adımları takip ediniz.  

  • İlk olarak linkine tıklayarak ekranı açınız. 
  • Ekranı açtıktan sonra e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekir. 
  • Karşınıza gelen ekranda tüm sosyal yardım bilgilerinizi ve hangi süreçte olduğunu kolayca görebilirsiniz.  

Sanal Portal Devlet Yardımı Başvurusu

E Devletten 500 TL Yardım Başvurusu

Öğrenciye 1000 TL Yardım E-Devlet