Metaverse Nasıl Oynanır?

Metaverse Nasıl Oynanır ve Metaverse Oyun Nedir detaylı bilgilendiriyoruz. Metaverse Oyunları hangileri işte detayları.

Metaverse, sanal gerçeklik sağlayan sınırların ötesinde bir dünyayı tanımlar. Metaverse evreni kullanıcılara, fiziksel bir güç harcamadan, fiziksel olarak yapılan her şeyin sanal evrende yapılmasını sağlayan bir teknolojidir. Metaverse dünyasında çeşitli etkinliklere katılmak, konserlere gitmek, gezmek, arkadaş edinmek ya da oyun oynamak mümkün. İnsanlar bu dünyaya çeşitli platformlar aracılığı ile katılım sağlayabiliyor. Son dönemlerde oldukça popülerleşen ve Facebook, Microsoft gibi büyük şirketlerin yatırım yapması beklenen Metaverse dünyası, oldukça fazla kişi tarafından merak ediliyor. Metaverse nasıl oynanır detaylı olarak açıklayalım;

Metaverse dünyasına sanal arsa alarak giriş yapabilirsiniz. Şu anda dünya üzerinde, içinde Türkiye’nin de yer aldığı 1,6 milyon kullanıcının arsa aldığı biliniyor. Aldığınız arsalara göre çeşitli platformun coin’lerini satın alarak NFT Pazar yerini kullanabiliyor, kendi avatarınızı geliştirebiliyor ve bu avatarı çeşitli oyunlara entegre ederek, oyun da oynayabiliyorsunuz. Pek çok açıdan coin geliri elde etmenizi sağlayan bu sanal gerçekliğe artırılmış gerçeklik olan AR ve sanal gerçeklik gözlüğü olan VR ile bağlanmak mümkündür. Decetraland platformuna girerek burada arsa satın alabilir ve hemen metaverse oynamaya başlayabilirsiniz.

Metaverse Coin Hangileri – Metaverse Coinleri

Metaverse Oyun Nedir?

Metaverse oyun nedir sorusu, son dönemlerde kazandırdığı coin’ler nedeniyle en çok araştırılan sorular arasında yer alır. Metaverse oyunları, sanal dünyada yer alan oyunlardır. Bu oyunlara çeşitli kripto para birimlerinin ve bunların platformlarını kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. Özellikle Aralık ayıdan itibaren çok fazla metaverse oyunu piyasaya çıkmıştır. Bunlar arasında seçim yaparken en çok gelir sağlayan, en kolay şekilde ulaşılabilen, en olay şekilde NFT üretilebilen ve üretilen NFT’leri pazarlayabileceğiniz bir alana sahip olan oyunları tercih etmeniz gerekir.

Oyun oynama başlamak için size uygun olduğunu düşündüğünüz aksiyon, savaş, strateji, macera gibi çok sayıda oyundan birini seçerek kripto arsasından satın alabilir, platformuna giriş yapabilir ve hemen oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Metaverse Oyun Nedir?

Metaverse Oyunları

Şu anda dünya üzerinde en çok tercih edilen Metaverse oyunları The Sandbox, Axie Infinity, Realm, Polkacity ve Decentraland şeklindedir.

  • The Sandbox oyununun temel kripto para birimi SAND’dır. Bu oyunda mevcut olan varlıkları kullanarak teknolojiyi geliştirmeniz ve hayatta kalma becerilerinizi geliştirmeniz amaçlanır. Metaverse evreninde elektrik devresi kurmak gibi yeni alanlar inşa etmenizi isteyen bu oyun, kullanıcıların en çok tercih ettiği oyunlardan biridir.
  • Axie İnfinity oyunu, bir çocuk oyunu gibi görünen ama dünya genelinde çok fazla oyuncuya sahip olan bir oyundur. Metaverse oyunları arasında en yüksek yatırım değerine sahip bu oyunun temel kripto para birimi ise AXS’tır. Oyunda bulunan NFT pazarında ise yüksek hacimli işlemler yapılır.
  • Polkacity oyunu gerçek dünyadan alınan tüm verilerin işlendiği sanal bir arazi olarak tanımlanır. Gerçek dünyanın bir kopyasını sanal dünyada yaratmış olan bu oyunda günlük hayatta karşılaşılan bankalar ve mazağalar gibi yerleri görmek mümkündür. Bir araba ya da bisiklet ile Polkacity platformunda gezebilir ya da oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Kazanacağınız para ise POLkadot’tur.
  • Decentraland oyunu ise oyun oynayarak para kazanma imkanı sağlayan en güçlü oyunlardan biridir. Bu oyunda hem Mana hem de Land kripto paraları kazanmanız mümkündür. Sanal bir dünya inşa etmeyi amaçlayan bu oyun, oldukça kaliteli arsalara sahiptir.
  • Realm metaverse oyunu ise dünyayı kurtarma fikrinin işlendiği bir para kazanma oyunudur. Bu oyunda dünyadaki kaynakları toplayarak bölümlerin kilitleri açmanız ve dünyayı yok olmaktan kurtarma görevini üstlenmeniz gerekir. Oyunda ne kadar çok kilit açarsanız o kadar Realm coin kazanırsınız.

Metaverse Oyun Coinleri

Metaverse oyun coin’leri, oyun platformlarının kendilerine ait olan coin’leridir. Bu coin’leri kullanarak platformda oyun oynayabilir, oynadıkça kazanabilir, oyundaki karakterinizi geliştirebilir, oyunlarda çeşitli aletleri ya da silahları satın alabilir, oyun platformlarında NFT üretebilir ve bu ürettiğiniz NFT pazarında satarak da gelir elde edebilirsiniz. Oyun coin’lerinin çok büyük bir kısmı merkezi ya da merkezi olmayan borsalarda listelenmiştir. Bu borsalardan oyun coin’leri satın alarak hemen platforma bağlanabilir ve oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunlardan kazandığınız coin’leri başka kripto paralara, borsaları kullanarak dönüştürebilir ya da bu borsalarda nakde çevirebilirsiniz.

Yukarıda saydıklarımızla birlikte en çok kullanılan Metaverse Coin’leri; DAR, Mobox, RACA, DRACO, ALİCE, Town Star, Trillium, ILV ve Star Atlas şeklindedir.

Metaverse nedir ve Metaverse coinleri

Metaverse Coin Hangi borsada

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu