BİM iş başvurusu, şirketin internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilir. Bunun için öncelikle BİM’in resmi web sitesine giriş yapmanız ve “İş Başvurusu” sayfasına gitmeniz gerekir. Bu sayfadan özgeçmişinizi ve iş başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bim iş başvurusu, Bim resmi web sitesi üzerinden, İŞKUR üzerinden ya da şube üzerinden yapılabilmektedir. Bim aktüel marketlerde çalışmak üzere iş başvurusu yapacak olan kişilerin çalışma şartlarını taşıması gerekir. T.C. vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak ise başlıca şartlar arasında yer alıyor.

✏️ Bim’e başvuru formu doldurmak için; bim.com.tr/Categories/676/hizli-basvuru.aspx adresine gidiniz.

Bim iş başvuru şartları;

 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak ya da muafiyet belgesine sahip olmak.
 • T.C. vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • 40 yaşından küçük olmak.
 • Esnek vardiya saatlerine uyum sağlayabilmek.
 • En az ilköğretim mezunu olmak.
 • Çalışmaya engel bir hastalık olmaması.
 • Engelli adaylar için engel durumunu gösteren heyet raporunun olması.

Bim marketler zinciri personel seçerken açıkta bulunan pozisyonlarına göre seçim yapmaktadır. Yaşadığınız yere en yakın Bim markette çalışmak için öncelikle şubede pozisyon açığı olması gerekir.

Bim İş Başvurusu Açıklamaya Ne Yazılır

bim iş başvurusu

Daha fazla Bim market içeriği;


Bim iş başvurusu açıklamaya neden çalışmak istediğinizi, çalışırken sergileyeceğiniz performansı vb. bilgileri yazabilirsiniz. İş başvurusunda açıklama kısmına kendinizi ifade etmeniz için bir boşluk bırakılır. Bim iş başvurusu yapmak için başvuru formunu doldururken açıklama kısmına aşağıda yer alan konularda bilgi ekleyebilirsiniz.  

 • Mesleki bilgi ve öğrenim süreci,
 • Daha önce edinilmiş olan deneyimler,
 • Neden bu pozisyonda çalışmak istediğiniz,
 • Çalışma ahlakınız hakkında açıklayıcı bilgiler,
 • İş başvurusu yapma nedeniniz,
 • Tecrübeleriniz ve ilgi alanlarınız,
 • İletişim becerileriniz.

Bim Ofis Çalışanı Ne İş Yapar

bim iş başvurusu

Bim ofis çalışanı çalışma alanı itibari ile markete gelen ürünler ile ilgilenir. Markette bulunan ürünlerin satışı, ürün tedariği benzeri konularda görevlendirilir. Bim marketlerde çalışan ofis çalışanları seçilirken muhasebe alanında eğitim almış kişiler daha avantajlı da olabilmektedir.

Bim ofis çalışanı olarak işe girmek istediğinizde çalışacağınız şubede aktif olarak gerçekleştirilen satış işlemleri ve resmi evrakların düzenlenmesi gibi alanlarda faaliyet gösterirsiniz. Tam olarak ofis kapsamında yapacağınız iş ise şube özelinde netleştirilmektedir.

Bim İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

Bim iş başvurusu yaklaşık 2 haftada sonuçlanmaktadır. Genellikle birkaç gün içerisinde geri dönüş yapıldığı bilinse de geri dönüşlerin süresi resmi tatil benzeri durumlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bim marketlerde çalışmak üzere iş başvurusu yaptığınız kanal da sonuç süresini etkilemektedir. İŞKUR üzerinden yaptığınız başvurularda sonuçlar 10 gün içerisinde açıklanırken doğrudan BİM bölge müdürlüklerine yapacağınız başvurularda başvuru sonuçlanma süresi 1 aya kadar uzayabilmektedir. Bununla birlikte bölge müdürlüklerinde işlemlerin çok daha kısa sürede tamamlanabildiği de biliniyor.

Bim İş Başvurusu İŞKUR

Bim iş başvurusu İŞKUR üzerinden de yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle İŞKUR kaydınız olmalıdır. İŞKUR kaydınız varsa doğrudan ve hızlı bir şekilde iş başvurusu yapmak için arama bölümüne BİM yazmanız yeterlidir.

Bim marketlerde çalışmak üzere açık pozisyonları ve konum olarak yakın marketleri seçtikten sonra iş başvurusunu İŞKUR üzerinden hızlı bir şekilde tamamlamanız mümkündür. İş başvurusu yaparken talep edilen iletişim bilgilerini doğru girdiğinizden emin olmalısınız. İş başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde BİM tarafından iletişime geçilecektir.

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM iş başvurusu, şirketin internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilir. Bunun için öncelikle BİM’in resmi web sitesine giriş yapmanız ve “İş Başvurusu” sayfasına gitmeniz gerekir. Bu sayfadan özgeçmişinizi ve iş başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİM Maaşı Ne Kadar?

BİM’de maaşlar, pozisyona, deneyime ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak, BİM’de en düşük maaş 15.250 TL’dir. Deneyimli çalışanlar ve yönetici pozisyonundaki çalışanlar daha yüksek maaş almaktadır.

BİM Ne Mezunu Alıyor?

BİM, her bölümden mezun aday kabul etmektedir. Ancak, bazı pozisyonlar için belirli bölümlerden mezun olmak tercih sebebi olabilmektedir. Örneğin, muhasebe pozisyonu için İktisat, İşletme, Maliye gibi bölümlerden mezun olmak avantaj sağlayabilir.

BİM’de Yaş Sınırı Var mı?

BİM’de yaş sınırı yoktur. Ancak, bazı pozisyonlar için belirli bir yaş aralığı tercih sebebi olabilmektedir. Örneğin, yönetici pozisyonları için 30-45 yaş aralığında olmak avantaj sağlayabilir.

Comments are closed.