Bim Mercimek Fiyatları 2024 – Yeşil ve Kırmızı 1 KG

BİM marketin çoğu ürünleri hem uygun hem de kaliteli bulunmaktadır. Bu ürünler arasında baklagiller de yer almaktadır. Çoğu marketlerin ürünlerine kıyasla daha lezzetli ve uygundur. BİM baklagillerde Saban olan kendi markasını satmaktadır. Bu yazımızda da baklagillerin en faydalısı olan mercimeğin fiyatlarını araştırdık. Bildiğiniz üzere mercimek de kendi arasında iki çeşittir.

Efsane Yasemin Kokulu Pirinç 1 KG28,50 TL
Lezzet-i Efsane Basmati Pirinç 1 KG49,50 TL
Efsane Pilavlık Yerli Pirinç 1 KG35,50 TL
Saban Kuru Fasulye 1 KG45 TL
Saban İri Kuru Fasulye 1 KG49,50 TL
Saban Nohut 1 KG39,50 TL
Saban Beyaz Nohut 1 KG57, 50 TL
Saban Yerli Kırmızı Mercimek 1 KG25,50 TL
Saban Kırmızı Mercimek 1 KG22,50 TL
Saban Yeşil Mercimek 1 KG37,50 TL
Saban Yerli Kırmızı Mercimek 1 KG24.50 TL
Bim Nohut Fiyatları 2024

Kırmızı mercimeği de, yeşil mercimeği de mutfak da bir çok çeşit olarak kullanıyoruz. Günümüzde her şeyin fiyatı haftalık değiştiği için artık internet aracılığıyla fiyatlar hakkında ön bilgi ediniyoruz. Bizde sizler için Bim Aktüel markette mercimek fiyatları ne kadar onu araştırdık. En güncel haliyle sizlere sunuyoruz.


Daha fazla Bim içeriği;


Bim Saban Mercimek Fiyatı

BİM market birçok ürününde olduğu gibi mercimekleri konusunda da gayet iyidir. Kullanan çoğu kadın Saban mercimeklerini beğenmekte ve tercih etmektedir. Diğer marketlere nazaran daha lezzetli ve uygun fiyatlı olan Saban mercimek fiyatlarını sizin için derledik. Diğer marketlerdeki mercimek fiyatlarıyla karşılaştırıp hangisini alacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz. BİM markette baklagillerde SABAN markasından başka marka satılmamaktadır. BİM market Saban mercimek fiyatları:

  • 1 kg Kırmızı Mercimek fiyatı Bim: 22,50 TL
  • Bim Kırmızı Mercimek Fiyatı (Yerli); 25,50 TL
  • Yeşil Mercimek fiyatı bim; 37,50 TL’dir.

1 kg Kırmızı Mercimek Fiyatı

Sizler için en faydalı gıdalardan olan kırmızı mercimek fiyatlarını araştırdık. En uygun fiyatı yine bim markette satılan saban markalı kırmızı mercimek olduğunu gördük.

  • Kırmızı mercimek fiyatları: 22,50 TL

Yeşil Mercimek Fiyatı

Baklagiller arasında en faydalısı yeşil mercimek olarak bilinmektedir. İster salata olarak ister çorba olarak mutfak da birçok alanda kullanılıyor. Kırmızı mercimeğin bir diğer çeşidi olan yeşil mercimek fiyatlarını da araştırdık.

  • Bim Yeşil Mercimek Fiyatı; 37,50 TL

Mercimek kilosu ne kadar 2024?

Ülkemizdeki yeşil ve kırmızı mercimek fiyatlarını merak edenleriniz için güncel olarak düzenledik. Şaban kırmızı mercimek kilogram fiyatı 22.50 TL, yerli kırmızı mercimek kilogram fiyatı 25.50 TL ve yeşil mercimek fiyatı 37,50 TL’dir.

1 ton mercimek ne kadar 2024?

1 Ton kırmızı mercimek fiyatı çiftçiler tarafından sorulan sıkça sorulardandır. Ton fiyatı yaklaşık 24.500 TL’yi bulmaktadır.

Tarım Kredi de yeşil mercimek fiyatı ne kadar?

Bugün itibariyle, Tarım Kredi de yeşil mercimek fiyatı, 1 kg için 86,01 TL’dir. Bu fiyat, Tarım Kredi Birlik Yeşil Mercimek 1 kg için geçerlidir.

Tarım Kredi de yeşil mercimek, 25 kg’lık çuvallar halinde de satılmaktadır. 25 kg’lık çuval yeşil mercimek fiyatı ise 2150,25 TL’dir.

Tarım Kredi de yeşil mercimek fiyatları, marketlere göre değişiklik gösterebilir.

1 dönüm kaç kilo mercimek verir?

1 dönüm mercimek, ortalama 225-290 kilogram verim verir. Bu verim, mercimeğin çeşidine, ekim tarihine, toprak kalitesine, iklim koşullarına ve yetiştirme tekniklerine göre değişiklik gösterebilir.

Genel olarak, kışlık mercimekler yazlık mercimekler göre daha yüksek verim verir. İri taneli mercimekler de küçük taneli mercimekler göre daha yüksek verim verir.

İyi bir verim için, mercimeğin uygun bir toprakta ve zamanında ekilmesi, düzenli olarak sulanması ve gübrelenmesi gerekir. Ayrıca, mercimek zararlıları ve hastalıklarına karşı da mücadele edilmesi gerekir.

Türkiye’de, mercimek üretiminde en önemli iller, Diyarbakır, Şanlıurfa, Van, Erzurum ve Kars’tır. Bu illerde, mercimek genellikle kışlık olarak ekilir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥