“Sabret Şükret Dua Et” Sözleri Kimin – Anlamı

“Sabret, Şükret, Dua Et” zorluklar karşısında metanetli olmak, sahip olduklarımız için minnettar olmak ve Allah’a sığınmak için dua etmek anlamına gelir. Bu üç kelime, İslam inancında ve tasavvuf felsefesinde önemli bir yer tutar.

Gönlü iman dolu kişilerin ve güzel sözler aşığı olanların tablolar halinde evlerinde ve işyerlerinde astıkları Sabret, Şükret, Dua Set setleri bulunur. Bu okunacak dua setleri gören kişinin ve okuyanında içinde bir ferahlık söz konusudur ve herkesin hoşuna giden bir cümledir. İlk etapta sorulan sabret, şükret, Dua Et Sözleri kimin sorusunun yanıtı da Şems-i Tebrizi ve dolaylı olarak Hazreti Mevlana’dır.

Okuyan herkese verdiği ferahlık ile farklı dünyalara götüren, anlamı ile bulunduğumuz yere güzellikler katan Sabret, Şükret ve Dua et sözleri piyasada farklı imalatı yapılan tablolar halinde de satılmaktadır.

bknz. Canını Yakana Okunacak Dua

Sabret, Şükret, Dua Et kimin Sözü

Gönül bahçemize çiçekler eken her zaman gönüllerin sultanı olan Hazreti Mevlana dokunduğu herkesin ruh halini değiştirmiş ve zenginleştirmiştir. Bu aşamada da etkilendiği kişiler de vardır. İranlı mutasavvıf olan Şems-i Tebrizi de bunlardan biridir. Hazreti Mevlana’nın gönül dünyasına dokunanlardan biri olan Divan-ı Şems-i Tebrizi Mevlana’nın sohbet şeyhidir.

Divan-ı Kebir olarak geçen Divan-ı Şems-i Tebrizi Muhammed Celaleddin-i Rumi’nin söylediği aşk şiirlerinden oluşan ve nazım olarak değerlendirilen bir eserdir. Yine Mevlana’nın Aşıklar Divanım eseri de aynı zamanda Divan-ı Şems-i Tebrizi olarak anılır.

Sabret şükret dua et

Sabret Şükret dua Et Tablo Nereye Asılır

Gönlümüze ve ruhumuza dokunan, bizlere huzur veren manası ile piyasada farklı şekillerde satılan Sabret Şükret dua et tablo evimize, iş yerimize, ibadethanelerimize ve sürekli vaktimizi geçirdiğimiz her mekanın en can alıcı noktasına asılabilir. Öylesine verdiği huzur ile aynı zamanda çok sevdiğimiz kişilere de hediye olarak götürebileceğimiz bir duygu yüklü argümandır. Bu manada istediğiniz yere asabilirsiniz.

Sabret şükret dua et

Sabret Şükret Dua Et 6’lı Set

En güzel mekanlarımızın en güzel köşelerine asabileceğimiz dualar ve özlü sözler mutlaka vardır. Bunlardan biri de sabret, şükret duat et 6’lı setleri ile tabloları oluyor. Farklı imalatı ile gözlere hoş gelen bu ürünlerin içerdiği anlam bakımından da tarifi büyük duygular fırtınasına neden oluyor. Farklı ölçüler ile satıla bu tabloların daha çok 15*30 ve 20*10 ebatlarındaki satışlar söz konusudur. Tablonun asılmasında sabret’in yanına Elif, Şükret’in yanına lam, Dua et’in yanına da mim harfleri ile bütünlük kazanır.

Alıntı :

Sabret, Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir (Bakara 153)

Şükret Çünkü Eğer şükrederseniz elbette nimetimi artırırım (İbrahim 7)

Dua et Çünkü Bana dua edin duanıza cevap vereyim (Mü’min 60)

Çıkmaza Girince Okunacak dua

Gece Yatarken Tövbe Duası

Psikolojik Sıkıntılardan Kurtulmak İçin Dua

24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

Müşteri Yağdıran Dua

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥