WEB3 Coinleri – Web3 Coin Projeleri List

WEB3 Coinleri Geleceği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. WEB3 Coin nedir ve WEB 3.0 projeleri list işte detayları.

Kişiselleştirilmiş Web ya da yapay zekalı web olarak tanımlanan Web 3.0, daha önceki web 1 ve web 2 sürümlerini güncelleştirilmiş halidir. Metaverse dünyası ve bu dünyanın kripto para birimleri son zamanların popüler konuları arsındayken bunlara bir yenisi de Web 3.0 ve web3 coin ile eklenmiştir.

Bu teknoloji insanlarla bilgisayar arasındaki bilgi alışverişini sağlayan hatta bütün işlemleri analiz edebilen bir yapıya sahiptir. Diğer sürümlerin aksine tek yönlü değil pek çok yönden bütün verilerin işlenmesini sağlar. Bu yeni teknolojiye ait olan kripto para birimleri ise web3 coin olarak adlandırılır. Web3 coin geleceği ve web3 coin yorum haberleri hakkında detaylı açıklama yapalım;

[mcrypto id=”23933″]

Web3 Coin Nedir?

Web 2.0 teknolojisi, içeriklerin yalnızca insanlar tarafından anlaşılmasını sağlayan bir teknolojiye sahiptir. Bu teknoloji ile insanlar içerik üretmeye başlamıştır ancak bu etkileşim yalnızca insanlar ve içerik arasında sınırlıdır.

Web3 Coin Nedir?
Web3 Coin Nedir?

Web 3.0 teknolojisi ise bu sınırlamayı kaldırarak web dünyasını başka bir boyuta taşımaktadır. Bu teknoloji dünyasında bilgisayar, web üzerinde de bulunan bütün içerikler, veriler, linkler ve insanlarla bilgisayarlar arasında yapılan bütün işlemleri analiz edilebilmektedir. Bu yeni teknoloji insanlara pek çok kazanç kapısı da sunmaktadır. Bunlardan biri de Web3 Coin’dir. Web3 coin nedir sorusunu, web 3.0 teknolojisine bağlı olarak kazanç sağlamayı ve alışveriş yapmayı mümkün kılan coin’ler listesi olarak açıklayabiliriz. Bu coin’ler web 3.0 teknolojisi üzerinde bulunan platformlarda çeşitli amaçlarla kullanılabilme özelliği taşır. Bu coin’lerin listesini şöyle açıklayalım;

  • LINK coin, blok zinciri teknolojisinde dış veri aktarımının yetersiz olması sorununu çözmek için kullanılan platformun yerel para birimidir.
  • Filecoin popüler web servis sağlayıcılarına merkezi olmayan bir alternatif sunarak, internette veri depolamanın en hızlı ve ucuz yolunu verebileceğini açıklıyor.
  • THETA eşler arası aktarımın doğru şekilde çalışmasını sağlayan bir platformun coin’idir.
  • GRT Coin Ethereum gibi blok zinciri ağları için veri sorgulama protokolü olarak kullanılan platformun yerel para birimidir.
  • HNT Coin kablosuz nesnelerin interneti cihazlarının iletişim yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan bir projenin yerel para birimidir.
  • BTT eşler arası transferi yani P2P işlemlerinin dosya paylaşım platformunun yerel para birimidir.
  • STX merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeleri Bticon’e getirmek için tasarlanmış olan bir platformun yere para birimidir.

Yukarıda sayılanların dışında web3 coin listesinde; AR Coin, SC Coin, AUDIO Coin, MIOTA Coin, BT Coin, Hot Coin, SC Coin, STORJ Coin, HİVE Coin, NU Coin, OCEAN coin, GLM coin, FLUX coin, OXT coin, NKN coin, SOUL Coin, ENS Coin, MASK Coin, RAD Coin, BAND coin, API3 coin, STEEM coin, ATA Coin, PHA coin, DPR Coin, DODO Coin, LIT coin, DIA Coin, ALEPH Coin, CUDOS Coin, PRQ Coin, ELA Coin, SAITO Coin, CRU Coin, DBC coin, CERE Coin, OCT Coin de yer almaktadır.

Web 3.0 Coin Geleceği
Web 3.0 Coin Geleceği

Web 3.0 Coin Geleceği Nasıldır?

Web3 teknolojisine bağlı olarak web3 coin listesinin her birinin geleceği de olumlu görülmektedir. Bu coin’lerin her birinin farklı bir görevinin olması ve farklı bir proje üstlenmesi, bunların ayrıca web 3.0 teknolojisine bağlı olarak çalışması, geleceğin coin’leri olarak görülmesini sağlamıştır. Uzmanlar her bir web3 coin’in ayır ayrı değerlendirilmesi gerektiğini savunmaktadır. Çünkü bazıları gerçekten güçlü bir projeye sahipken bazılarının henüz gelecekte nasıl ilerleyeceği bilinmektedir.

Web3 Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Web3 coin satın almak için her bir coin’in listelendiği borsalardan birine kayıt olmanız gerekir. Coinmarketcup üzerinden tüm web3 coin listesini takip edilebilir ve hangi borsalarda listelendiğini görerek alım yapmak için borsalardan birine kayıt yapabilirsiniz.

Web3 Coin Yorum Haberleri

Web3 Coin listesinin geleceği için uzmanlar tarafından olumlu bir bakış açısı hakimdir. İlerleyen dönemlerde bu teknolojinin gelişmesi ve daha fazla insan tarafından kullanılması, web3 coin listesindeki kripto paraların da değerlenebileceği anlamına gelir. Ancak yatırımcıların her kripto paranın riskli bir yatırım aracı olduğunu unutmaması gerekir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce her bir coin’in tek tek piyasa verilerinin ve grafiklerinin çok iyi takip edilmesi gerekir

Bitcoin Hangi Bankalarda Var – Banka Kripto Para Hesabı

Kripto Nedir – Kripto Para Püf Noktalar

Anlık Kripto Para Yorumları

Gelecek Vadeden Altcoinler – Uzun ve Kısa Vade Coin Listesi

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir Yorum

  1. Şu teknolojinin hızına yetişmek cidden baya bir sorunlu ya:) Daha ben şu kripto dünyasını tam anlamamışken her geçen gün yeni şeyler çıkarıyorlar ortaya. Bu da neymiş hiç bir şey anlamadım açıkçası 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu